РЕВУЛ®: покликаний рятувати життя наших бійців

РЕВУЛ®: покликаний рятувати життя наших бійців

За даними світової статистики, у 70% випадків причина смерті на полі бою – втрата крові. Тож сучасні засоби для зупинки кровотечі повинні бути в особистій аптечці у кожного військового. На українському ринку з’явився перший вітчизняний кровоспинний препарат – РЕВУЛ від «Юрія-Фарм».

Слово РЕВУЛ (REVUL) складено із латинських коренів. Префікс re- вказує на відновлення, тобто дію, яка відбувається наново. А vulnus латиною – поранення. Так вдалося підібрати назву препарату, яка відображує його дію і водночас відрізняється за звучанням від найменувань аналогів.

Ми не збиралися воювати. Ми не були готові. Але вже протягом року все суспільство працює над тим, щоб допомогти армії стати по-справжньому боєздатною силою, і серед іншого – налагоджує гідне медичне забезпечення. Оскільки засоби для зупинки кровотечі, якими було укомплектовано військові аптечки радянських часів, не відповідають сучасним вимогам і не здатні зарадити при значному пораненні, в центрі
уваги опинилися препарати натовського зразка. Основний принцип таких гемостатиків (або гемостопів) – це всотування вологи та швидке утворення згустку, який перешкоджає витіканню крові. Ці препарати (британський Сelox та американський QuikClot) було розроблено для зупинки кровотечі в місцях, де неможливо накласти джгут, а також задля того, щоб при пораненні кінцівок можна було послабити джгут,
відновити кровообіг й уникнути ампутації.

Лікарі зауважували побічні ефекти деяких кровоспинних засобів – зокрема, це опіки, чиновники нарікали на високу вартість імпортних ліків. Але волонтери заходилися збирати кошти, а доки Сelox не був зареєстрований в Україні – ще й шукати способи, як придбати за кордоном та якомога швидше доставити кровоспинний засіб нашим бійцям.

Розмов про потребу віднайти вітчизняний аналог такому необхідному препарату точиться багато й дотепер. Але на сьогодні єдиною фармацевтичною компанією, яка повністю втілила цю ідею в життя, тобто розробила, випробувала та зареєструвала новий кровоспинний препарат, стала наша «Юрія-Фарм». Тож до продажу надійшов РЕВУЛ, і перші зразки цього життєво необхідного засобу вже доправлено на передову.

Олександр Малютін, продакт-менеджер Корпорації «Юрія-Фарм»:
«Наразі можна придбати низку імпортних препаратів – Сelox, його американський, австрійський, чеський або російський аналоги. Серед вітчизняних розробок існують біологічні препарати, які застосовуються в хірургічних стаціонарах. Однак це біопродукти, що вимагають особливих умов зберігання, до того ж їх упаковки і форми випуску не призначені для використання в польових умовах. Також слід зауважити, що в ЗМІ точиться багато розмов щодо вже винайденого в Україні якогось нового кровоспинного засобу. Але поки що у нього немає ані патенту, ані реєстрації, ані виробничої бази… Можливо, пошук і тестування йдуть, але зрозуміло, що фармацевтична розробка, випробовування, реєстрація – усі ці процеси досить тривалі. Виходить, що РЕВУЛ – це єдиний вітчизняний кровоспинний препарат, придатний для використання в польових і побутових умовах, який пройшов усі необхідні процедури і доставлений до аптек. Наразі триває
спільна робота Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства оборони України над узгодженням зразка військової аптечки, і ми маємо підстави сподіватися, що до неї увійде РЕВУЛ».

Авторитетні дослідження
Сергій Штриголь завідувач кафедри фармакології Національного фармацевтичного університету, доктор
медичних наук, професор:
«Ідея, використана при створенні препарату РЕВУЛ, за зовнішньої простоти є надзвичайно глибокою, і це заслуговує на цілковите схвалення. А на користь ефективності засобу свідчать доклінічні дослідження, проведені в Центральній науково-дослідній лабораторії Національного фармацевтичного університету в Харкові. Ми тестували РЕВУЛ, порівнюючи його з Сelox. Якщо, так би мовити, у двох словах, то наші висновки такі: РЕВУЛ не поступається імпортному аналогу за кровоспинною специфічною ефективністю, і водночас є безпечнішим, оскільки не має притаманних Сelox анафілактогенних властивостей. Дослідження проводили на моделях кровотеч різної локалізації, у тому числі на моделі тяжкої артеріальної кровотечі. РЕВУЛ виявив себе як ефективний гемостатик, показав позитивний профіль впливу на лабораторні показники, що характеризують систему гемостазу.

Ефективніше й безпечніше
Проведені наукові дослідження дозволяють упевнено стверджувати, що вітчизняний кровоспинний препарат РЕВУЛ не поступається за ефективністю зразкам, затвердженим НАТО. Понад те, над деякими з них він має відчутні переваги.

РЕВУЛ не адгезується, тобто не прилипає до пошкоджених тканин. Коли лікар видаляє згусток, утворений препаратом, залишки РЕВУЛу легко змиваються за допомогою теплого фізрозчину, а надалі рану оброблюють відповідно до медичного протоколу.

РЕВУЛ не спричиняє термічної реакції в місці нанесення і не призводить до опіків, як це може трапитися при застосуванні деяких імпортних аналогів.

РЕВУЛ зводить до мінімуму ймовірність алергійних реакцій, оскільки людський організм не містить ферментів, що здатні розщеплювати його компоненти.

РЕВУЛ вартує у рази менше від імпортних гемостатиків – а це теж значна перевага новинки «Юрія-Фарм».

Подяка медиків і волонтерів
Ольга Лашко, волонтер, керівник благодійного фонду «Оберіг роду»:
«Нестача лікарських засобів на фронті відчувається постійно, і за час роботи нашого фонду допомогу надавали здебільшого звичайні люди. Та наразі, через загальне погіршення економічної ситуації, у людей стає дедалі менше можливостей зробити фінансовий внесок. На фоні такого скрутного становища те, що «Юрія-Фарм», єдина серед вітчизняних фармкомпаній, відгукнулася на наше прохання, – це справжній подарунок! Нам передали декілька коробок з ліками, серед них був і РЕВУЛ. Ми доправили цей кровоспинний препарат медикам 93-ї аеромобільної бригади, до однієї з найгарячіших точок – селища Піски під Донецьком. Тепер чекаємо на відгуки лікарів.
Бійці дуже економно витрачають медикаменти, в хід ідуть ті ліки, в яких наближається закінчення терміну придатності. Тож довгий час, протягом якого можна використовувати РЕВУЛ, – це ще одна перевага засобу. Звичайно, було б добре, якби він не був потрібний… Але перемир’я дуже ілюзорне, засоби термінової допомоги залишаються дуже актуальними, тож медики і бійці переказують «Юрія-Фарм» усі можливі слова подяки!»

Варто знати:

  • РЕВУЛ призначений для зупинки зовнішньої артеріальної та венозної кровотечі різної інтенсивності.
  • РЕВУЛ може бути використаний в клінічних, польових та побутових умовах.
  • РЕВУЛ у мирний час не завадить в аптечках автомобілістів та прихильників екстремальних видів
    спорту.
Закриваючи дане вікно, Ви погоджуєтесь, що ознайомилися з нижче наведеною інформацією.
САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!
Зворотний зв’язок