Матеріально, морально, продуктами, теплими речами чи ліками – допомагати армії можна по-різному. Осторонь не залишається ніхто, і «Юрія-Фарм», як соціально відповідальна компанія, також бере активну участь у цій справі. Один із її підшефних – батальйон «Черкаси». Про те, як Корпорація підтримує наших вояків, розповідає Дмитро Фоміцький, менеджер департаменту закупівель і координатор з благодійних питань щодо забезпечення батальйону.
– З чого все починалось? Як виникла ідея допомагати солдатам, чия була ініціатива?
– Конкретного ініціатора назвати важко – загалом це була вся наша Компанія, адже без її бажання благодійна допомога була б неможлива. Ми зосередилися на хлопцях із батальйону «Черкаси», це ж наші земляки. Я знав, що їм регулярно допомагає Благодійний фонд (БФ) «Звенигородський волонтерський рух «З Україною у серці», бо одним із його волонтерів був мій тесть, Валерій Карпачьов. З головою фонду я теж був добре знайомий – Віктор Миколайович Ткаченко був одним із перших, хто доправив допомогу воїнам у зону АТО ще в серпні 2014 року. Він згуртував навколо себе однодумців, досвідчених волонтерів, учасників бойових дій, які за півтора року війни проїхали всю лінію фронту, від Маріуполя і до Станиці Луганської. Вони знали, що саме потрібно солдатам. І я подумав, що при нагоді ми могли б долучитися до цього. Невдовзі вона трапилася: у грудні 2014 року я дізнався про наш новий продукт, препарат РЕВУЛ. Цей засіб призначений для зупинки кровотечі різної інтенсивності, в тому числі при пошкодженні великих венозних і артеріальних судин, що робить його дуже актуальним саме на фронті. Тоді ситуація в зоні АТО була складною (багато поранених), а ми мали можливість доставити цей конче потрібний препарат не через треті руки, а напряму нашим бійцям за допомогою волонтерів. Промайнула думка: «Тепер ми встигатимемо довозити наших хлопців з передової до медичного пункту, а комусь навіть врятуємо життя». Разом з волонтерами ми склали листа на ім’я ТОВ «Юрія-Фарм» про можливість надання препарату РЕВУЛ бійцям-добровольцям ЗСУ на передовій.
– Як швидко препарат, що рятує життя, потрапив до бійців на лінію фронту?
– 22 травня відбулася передача 100 упаковок препарату до БФ. Віктор Ткаченко на своїй сторінці у Facebook висловив подяку Генеральному директору Корпорації, розробникам РЕВУЛу та всьому колективу «Юрія-Фарм». Під час однієї з розмов Віктор Миколайович запитав мене, кому саме ці препарати завезти на передову, і я сказав: «Доставте їх нашим хлопцям». Тоді були батальйони з добровольців, які не підпорядковувалися ЗСУ, в них забезпечення було відсутнє, тож волонтери знали, кому потрібна допомога насамперед. Через місяць препарат доставили 14-му батальйону, в якому була зосереджена більшість хлопців із Черкаського регіону.
– Як бійці відреагували на таку допомогу?
– Віктор Миколайович розповідав, що коли він тільки зателефонував хлопцям з новиною про те, що Компанія «Юрія-Фарм» бажає допомогти, як то кажуть, взяти шефство, вони дуже зраділи! Адже від самого початку АТО вони практично власними зусиллями забезпечували себе ліками. З’ясувавши перелік препаратів, котрі наша Корпорація може надати як благодійну допомогу, начмед розчулився – він і не сподівався на таке, адже кошти, які на це потрібні, для них непідсильні.
Взагалі, зі спілкування з волонтерами та бійцями з передової я знаю, яку надію їм дарують гарні звістки з тилу, хоча багато слів у відповідь зазвичай не отримуєш, просто тому, що таку радість важко висловити…
– Отже, «Юрія-Фарм» взяла шефство над батальйоном. Яким чином воно здійснювалося надалі?
– У серпні мені зателефонували із проханням надати інформацію про батальйон «Черкаси» та його контакти. Тоді я вів переговори про надання допомоги ще зі 128-ю бригадою, а саме з начмедом і комбригом. Тож усі дані передав. Потім до справи долучилася Олександра Сторожук: «Ми хочемо надавати допомогу батальйону «Черкаси», що потрібно для наших хлопців?». Я запропонував надійних волонтерів, які забезпечують бійців по всій передовій, передаючи їм допомогу особисто, без третіх осіб. З Олександрою ми зійшлися на тому, що я координуватиму благодійні питання щодо забезпечення батальйону. Дуже вдячний за таку довіру, адже всі хлопці на передовій – наші, рідні. Перша допомога від «Юрія-Фарм» була на суму 10 тис. грн. – про її отримання мені повідомив Віктор Миколайович, який на той момент перебував на передовій. У вересні Корпорація також допомагала фінансово (на суму 5 тис. грн.), а також закупівлею ліків за потребами бійців. Наразі співпраця триває – зокрема, укладається договір між волонтерами та «Юрія-Фарм» щодо надання ліків власного виробництва Компанії.
– Коли волонтери востаннє відвідували бійців на передовій?
– Чергова поїздка в зону АТО відбулася 20-22 жовтня. Загалом проїхали 2058 км. Почали з Каховки Херсонської обл., де віддали передачу земляку Сергію Погорілому (с. Кобринове). Далі був Маріуполь, потім села Гранітне, Старогнатівка, Новотроїцьке. Саме тут проходить передова лінія оборони (до ворожого блокпоста – 300 м), де стоять наші хлопці. Також були у Волновасі, де передали начальнику медичної служби 14-го батальйону (нині у складі 72-ї бригади) медпрепарати, закуплені на кошти, які виділила «Юрія-Фарм». Потім поїхали у Мар’янку та Курахове, де зустрілися з козаками зі Звенигородки. За словами волонтера Валерія Карпачьова, всюди, де вони їхали, за можливості пригощали хлопців на блокпостах солодощами та цигарками, а ті дуже раді були бачити земляків, що привезли з рідного дому частинку тепла та затишку. Особисту подяку висловив «Юрія-Фарм» начмед Ігор Демідов і додав: «Тепер я найзаможніший медик у 72-й бригаді». В очах цієї людини стояли сльози, адже 20 жовтня, під час обстрілів сепарами під Старогнатівкою, був один 200-й, 56-річний, і один 300-й, ще зовсім юний… Тому допомога бійцям є просто неоціненною!